Sammenlign smartere. Handle bedre.

Husqvarna PW 240 høytrykksspyler

Høytrykksspylere

Husqvarna PW 240

Husqvarna PW 240 er et smidig Husqvarna-alternativ i mellomsegmentet med god slangehåndtering og tilstrekkelig kapasitet for vanlig rengjøring rundt huset. Det som først og fremst definerer modellen er kombinasjonen av 140 bar og en vannmengde på 348-465 l/h. I praksis betyr det at maskinen ikke bare bør vurderes ut fra bar-tallet. Trykket hjelper til med å løsne smuss, mens vannmengden avgjør hvor raskt smusset transporteres bort fra overflaten.

  • 140 bar arbeidstrykk
  • 348-465 l/h vannmengde
  • 8m høytrykksslange
  • slangetrommel med styring

Laveste pris akkurat nå

3 056 kr

Hos Duab · sammenlign 4 butikker

Til billigste butikk

Priser hos norske butikker

Alle priser hentes fra prisdata og viser aktuelle tilbud, frakt og lagerstatus.

  • Duab

    Duab

    Gratis frakt · På lager

    Laveste pris
    3 056 krTil butikk
  • Hylte

    Hylte

    89 kr · På lager

    3 056 krTil butikk
  • MKnorth

    MKnorth

    89 kr · På lager

    3 056 krTil butikk
  • Husqvarna

    Husqvarna

    Gratis frakt · På lager

    3 399 krTil butikk

Prisene ble sist oppdatert 5. okt. 2026, 11:15

Prisutvikling

Vi måler prisen hvert døgn. Grafen vises når vi har to ukers måledata.

Laveste pris akkurat nå: 3 056 kr

Om Husqvarna PW 240

Husqvarna PW 240 er et smidig Husqvarna-alternativ i mellomsegmentet med god slangehåndtering og tilstrekkelig kapasitet for vanlig rengjøring rundt huset. Det som først og fremst definerer modellen er kombinasjonen av 140 bar og en vannmengde på 348-465 l/h. I praksis betyr det at maskinen ikke bare bør vurderes ut fra bar-tallet. Trykket hjelper til med å løsne smuss, mens vannmengden avgjør hvor raskt smusset transporteres bort fra overflaten.

Husqvarna PW 240 er et smidig Husqvarna-alternativ i mellomsegmentet med god slangehåndtering og tilstrekkelig kapasitet for vanlig rengjøring rundt huset. Det som først og fremst definerer modellen er kombinasjonen av 140 bar og en vannmengde på 348-465 l/h. I praksis betyr det at maskinen ikke bare bør vurderes ut fra bar-tallet. Trykket hjelper til med å løsne smuss, mens vannmengden avgjør hvor raskt smusset transporteres bort fra overflaten. For den som sammenligner flere høytrykksspylere, er derfor helheten - trykk, vannmengde, slangelengde, pumpe/motor og ergonomi -.

Ytelse og rengjøringskapasitet

Med 140 bar og 348-465 l/h ligger Husqvarna PW 240 i et område som fungerer godt til normal rengjøring rundt hjemmet. Vannmengden er tilpasset daglige oppgaver og gjør modellen lettere å matche med en vanlig hagekran, samtidig som arbeidstiden fortsatt er rimelig på små og mellomstore flater. Effekten oppgis til ca 1 600 W-klasse. Effektnivået er godt avstemt med modellens kapasitetsklasse og bidrar til.

Bruksområder

På bil og terrasse kommer modellen best til sin rett når du arbeider metodisk i seksjoner og lar vannmengden gjøre en stor del av jobben. På harde mineraliske flater kan en roterende dyse være effektiv mot mose og inngrodd smuss, mens en bredere viftestråle er bedre på tre, malte overflater og kjøretøy. For gangstier er det lurt å begynne med lavere trykk, holde avstand og.

Slange, ergonomi og oppbevaring

Høytrykksslangen er 8 m. Slangelengden påvirker brukeropplevelsen mer enn mange tror: en lengre og mer fleksibel slange gjør at maskinen kan stå stille mens du beveger deg rundt bilen eller langs en terrasse, mens en kortere slange gjør utstyret mer kompakt, men krever flere forflytninger. Den lave vekten på 9,5 kg gjør modellen enkel å bære ut, flytte mellom etasjer og sette bort etter bruk. Blant de.

Hvem passer Husqvarna PW 240 for?

Denne modellen passer best for villa-, rekkehus- eller fritidsboligeieren som vil ha en praktisk maskin til jevnlig vedlikehold heller enn profesjonell heldagsdrift. Den balanserer kapasitet mot håndterbarhet og er derfor lettere å forsvare enn en ren toppmodell hvis de fleste oppgavene er av normal størrelse. Hvis du først og fremst skal skylle sykler, møbler eller enkelte små flater, kan en enklere og lettere modell være mer.

Fordeler

  • Kapasitet på 140 bar og 348-465 l/h
  • 8 m slange gir praktisk rekkevidde
  • slangetrommel med styring
  • UltraFlex-slange

Ulemper

  • Den passer best til mellomstore oppgaver; ved hyppig grovrengjøring gir PW 360/480 mer utholdenhet.
  • Pakkens innhold kan variere mellom forhandlere og artikkelnummer.
  • Skal tømmes for vann og oppbevares frostfritt etter sesongen.

Vår vurdering

Husqvarna PW 240 er et gjennomtenkt alternativ i sin klasse med 140 bar, 348-465 l/h og 8 m høytrykksslange. Den største styrken er balansen mellom nyttig rengjøringskraft og praktisk håndtering, mens det viktigste å vurdere før kjøp er hvor store flater du skal rengjøre og hvor ofte maskinen vil bli brukt. For riktig bruker kan den gi betydelig raskere og jevnere rengjøring enn en enklere modell, men best resultat.

Tekniske data

Oversikt

Merke
Husqvarna
Modell
PW 240
Produkttype
Høytrykksspyler for hjemmebruk
Kategori
Høytrykksspylere
Strømkilde
Elektrisk, 230 V
Garanti
2 år forbrukerkjøp (sjekk hos forhandleren)

Ytelse

Maks-/arbeidstrykk
140 bar
Vannmengde
348-465 l/h
Effekt
ca 1 600 W-klasse
Motor og pumpe
Elektrisk forbrukerpumpe
Maks temperatur innkommende vann
Oppgis ikke
Selvsugende funksjon
Oppgis ikke
Automatisk start/stopp
Ja, via avtrekkeren på spylehåndtaket

Slange og tilbehør

Høytrykksslange
8m
Slangetrommel
Ja
Spylehåndtak
Inkludert
Dyser
slangetrommel med styring, UltraFlex-slange, doble svivler, roterende dyse
Rengjøringsmiddel
Oppgis ikke
Terrasserenser
Oppgis ikke
Skumsprøyte
Oppgis ikke

Mål og håndtering

Vekt
9,5 kg
Mål (B×D×H)
Oppgis ikke
Hjul
Oppgis ikke
Bærehåndtak
Oppgis ikke
Tilbehørslagring
Oppgis ikke
Kabellengde
Oppgis ikke

Tilkobling

Spenning
230 V
Frekvens
50 Hz
Vanntilkobling
Hurtigkobling for hageslange
Anbefalt vannkilde
Kommunalt vann eller tank med tilstrekkelig vannmengde
Sikring
Oppgis ikke
Kapslingsklasse
Oppgis ikke

Drift og vedlikehold

Lydnivå
Oppgis ikke
Vannfilter ved innløpet
Ja, skal rengjøres regelmessig
Vinterlagring
Tøm for vann og oppbevar frostfritt
Reservedeler
Via merkets forhandler
Nøkkelfunksjoner
slangetrommel med styring, UltraFlex-slange, doble svivler, roterende dyse
Bruksområde
Terrasse, bil, gjerde, steinlegging og hagemøbler

Vanlige spørsmål

Hvilket trykk og vannmengde har Husqvarna PW 240?

Husqvarna PW 240 oppgis til 140 bar og 348-465 l/h. Trykket løser opp smusset mens vannmengden avgjør hvor raskt det transporteres bort, så begge verdiene bør tas med når du sammenligner modeller i samme klasse.

Hvor lang er høytrykksslangen?

Høytrykksslangen oppgis til 8m. En lengre slange gjør at maskinen kan stå stille mens du beveger deg rundt bilen eller langs terrassen, mens en kortere slange gjør utstyret mer kompakt å oppbevare.

Hvor mye veier Husqvarna PW 240?

Vekten oppgis til 9,5 kg. Tyngre maskiner står ofte mer stødig når slangen trekkes, mens lettere modeller er enklere å bære opp og ned trapper og å løfte inn i bilen.

Hva passer Husqvarna PW 240 best til?

Modellen er beregnet for vanlig rengjøring rundt hjemmet: terrasse, bil, gjerde, steinlegging og hagemøbler. Arbeid metodisk i seksjoner, bruk bred stråle på tre og lakk, og spar den roterende dysen til harde mineraliske flater.